Image Alt

Concursul Interjudeţean Sfântul Ierarh Mucenic Teodosie de la Mănăstirea Brazi

Concursul Interjudeţean Sfântul Ierarh Mucenic Teodosie de la Mănăstirea Brazi

În perioada 20.09.2017 – 23.09.2017, s-a desfăşurat Concursul Interjudeţean Sfântul Ierarh Mucenic Teodosie de la Mănăstirea Brazi,Ed. a IX – a, 2017, Mănăstirea Brazi, Panciu. Concursul a fost organizat de Primăria Panciu și Casa de Cultură Mihai Eminescu Panciu, Arhiepiscopia Buzăului şi Vrancei, prin Protoieria Panciu, Liceul Teoretic Ioan Slavici Panciu, în parteneriat cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Vrancea şi Centrul Cultural Vrancea. 

   Centrul Cultural Vrancea a acordat premii, la secţiunile Cântec de toacă şi Artă creştină – subsecţiunea Grafică, în valoare de 3010 lei. 
      La subsecţiunea Grafică, juriul a fost format din specialişti din domeniul culturii, al educaţiei şi al religiei: Preot Protopop Vasile Dabija, prof. dr. Liviu Nedelcu, managerul Centrului Cultural Vrancea, preot Maricel Bunea, Laura Elena Dumitru şi Ştefan Dumitru, profesori la Liceul de Artă Gh. Tattarescu, Focşani. 
 
     Premii Grafică – nivel gimnazial:
Premiul I – Dobrin Cristina 
Premiul II – Rusu Claudia 
Premiul III – Rusu Claudia Menţiune – Morong Clara 
 
    Premii Grafică – nivel liceal: 
Premiul I – Ivaşcu Beatrice 
Premiul II – Cozma Bianca 
Premiul III – Blaga Marius Menţiune – Furduiu Marius 
 
     La secţiunea Cântec de toacă, juriul a fost format din: Preot Protopop Vasile Dabija, preot Ştefan Aga, preot Mihai Grădinaru, prof. Ioana Dristar. 
 
     Premii Cântec de toacă – nivel primar: 
Premiul I – Rotărescu Mihai 
Premiul II – Jipa Andrei 
Premiul III – Dari Mihail 
Menţiune – Matei Victor 
 
     Premii Cântec de toacă – nivel gimnazial: 
Premiul I – Sabău Andrei, Drilea Ioana 
Premiul II – Bughiurlan Costel, Rusu Claudia 
Premiul III – Niţă Andrei Daniel, Grigoraş Denisa 
Menţiune – Pocris Lavinia 
 
    Premii Cântec de toacă – nivel liceal: 
Premiul I – Coroiu Andrei, Stan Mariana 
Premiul II – Ababei Ciprian, Curt Cristina 
Premiul III – Popa Sebastian, Docan Sami 
Menţiune – Bălan Mihaela, Popa Andreea 
 
     Elevii participanţi au fost din judeţele Vrancea, Dâmboviţa, Buzău, Ilfov.